Přebor ČR družstev – Ostrava 7. 10. 2023

O víkendu hostila Ostrava republikový šampionát družstev. Za Zlínský kraj startovaly hned 4 týmy.

Nejvíce se dařilo děvčatům v kategorii U14. Ty startovaly pod hlavičkou Judo Uherský Brod a JUDO Slavia Kroměříž.

Holky peroucí se za Kroměříž nedaly svým soupeřkám šanci a po 5 suverénně vyhraných utkáních vybojovaly titul Přebornic ČR.

Družstvu náhradnic reprezentujících Uherský Brod se i přes velmi sympatický výkon nepodařilo postoupit ze skupiny.

Družstvo starších žáků postavil Judo klub Zlín. Klukům chybělo trošku potřebného štěstíčka jak v losu turnaje, tak v jednotlivých zápasech:

• Zlín 5:4 Academy Praha
  • Zlín 4:5 Akademie Šampión
  • Zlín 4:5 Baník Ostrava

Po zaváhání zkušených jedinců se po vyhraném úvodním zápase nepodařilo projít přes čtvrtfinále a následně pak přes opravky. Konečné 9. místo je sice pěkným výsledkem, ale víme, že jsme měli na víc.

Nedělni program byl věnován Mix týmům věkové kategorie U16. Tady se krajské družstvo pralo pod taktovkou Judo Uherské Hradiště. Pohled na výsledek byl takovým sobotním déjà vu. Selhání týmových opor znamenalo těsnou prohru 4:5 a vyřazení v 1. kole.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci kraje. Zároveň bychom chtěli poděkovat spřáteleným oddílům z Olomouckého krajského svazu juda za vzájemnou spolupráci.