Český pohár Ostrava 29.2.-1.3.

O víkendu 29.2.-1.3. hostila Vítkovická sportovní hala v Ostravě turnaj ze série Českých pohárů.
Do Ostravy se sjelo na 1️⃣6️⃣4️⃣5️⃣ závodníků🥋 z celé Evropy. K vidění bylo judo výběrů z 🇬🇪Gruzie, 🇷🇺Ruska, 🇫🇷Francie, 🇨🇾Kypru, Dánska, Ukrajiny, Polska, Maďarska a dalších zemí. Počtem závodníků se jedná každoročně o 🔝největší českou judistickou soutěž.
Víkendový program byl rozdělen do 4️⃣ věkových kategorií, kdy U13 (mladší žactvo) a U15 (starší žactvo) startovaly v sobotu, a U18 (dorost) a U23 v neděli.
S cílem získání bodů do republikového žebříčku se představila početná skupina zlínských „nováčků“ (mladších žáků), pro něž se jednalo o první turnaj takovéto velikosti, doplněná o zkušené matadory z řad starších žáků a dorostenců. V součtu reprezentovalo SKP Zlín v sobotu 11 závodníků a v neděli dalších 5.
V nabité konkurenci hned na nejvyšší metu dostáhli a 🥇místo obsadili:

➡️Markéta Korčáková (U15, váha do 36kg)
➡️Vojtěch Lupač (U15, váha do 73kg)
➡️Veronika Horáková (U18, váha do 52kg)

Za branami medailových umístění pak zůstali Tomáš Hlaváč (U15, váha do 73kg) a Tobiáš Marel (U18, váha do 90kg). Oba prohráli své zápasy o 3.místo. Nicméně i tak si připsali důležité body do republikového rankingu, které jsou nutné pro postup na letošní Mistrovství ČR. Ostatním se už tolik nedařilo a byli vyřazeni hned v 1.kolech.

Dosažené výsledky vynesly oddílu v celkovém hodnocení z 216 oddílů vynikající 5.místo. Z pouze českých oddílů se pak jedná 3️⃣.příčku, lepší už byli jen domácí pořadatelé 1. Judo club Baník Ostrava a USK Praha.

✅Největším překvapením a zároveň i potěšením bylo zlato Markéty Korčákové, která se po měsíční pauze způsobené zlomeninou prstu na ruce vrací teprve zpět na žíněnku. O jejím startu se rozhodlo až den před turnajem, kdy absolvovala první ostrý trénink v plném zatížení. Po dohodě s trenéry si i přes značnou indispozici přála na soutěži startovat. Tréninkový výpadek na ní nakonec nebyl vůbec znát a všech svých 5 zápasů zvítězila před časovým limitem. Dvěma soupeřkám z Polska, Slovenska, Kypru a Česka nedala žádnou šanci.

Moc gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci oddílu👌.